View unanswered posts | View active topics It is currently 28 Mar 2024, 18:19

Forum rules


Παρακαλώ μην χρησιμοποιείτε GREEKLISH ή ΚΕΦΑΛΑΙΑ γράμματα.

ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΤΟΥ FORUM ,ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΕΡΩΤΗΣΗ - ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΤΟ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ STICKY TOPIC ΚΑΘΕ ΣΥΣΚΕΥΗΣ.ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ Η ΣΥΣΚΕΥΗ ΣΑΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΤΕ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ TOPIC ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΣΚΕΥΗ ΣΑΣ.



Reply to topic  [ 3 posts ] 
 Flash σε China e-pad με Android 2.1 
Author Message

Joined: 25 Dec 2010, 22:34
Posts: 3
Post Flash σε China e-pad με Android 2.1
Καλησπέρα φίλοι μου!!

Να ζητήσω συγνώμη σε περίπτωση που είναι διπλό-θέμα, αλλά μετά την αναζήτηση, δεν συνάντησα κάτι!
Έχω Κινέζικο e-pad με τις 10,2 ίντσες οθόνη και με Android 2.1, κατόπιν αρκετής αναζήτησης στο διαδίκτυο για πιθανή ρύθμιση της συσκευής στις απαιτήσεις μου (Βασικά, έχω 10 ίντσες, θα ήθελα, λοιπόν, να φέρω το pad όσο το δυνατόν πιο κοντά σε υπολογιστή! Τι εννοώ, εντάξει να έχω κινητό με περιορισμένη οθόνη.. Αν πρόκειται για το pad με τις δέκα ίντσες, όμως, θα ήθελα να βλέπω, για παράδειγμα, την πλήρη σελίδα του Facebook και όχι την έκδοση για κινητά που εμφανίζει τα status μόνο!!
Επίσης, κάτι σημαντικό, είναι να βλέπω το Youtube και όχι την έκδοση m για τα κινητά!! Πιστεύω ότι έχει αρκετούς πόρους το pad για να ανταποκριθεί σε τέτοιου είδους χρήση!! Συνδεόμενος και με τα ασύρματο, δεν θα πρέπει να έχω κανένα πρόβλημα!

Μέχρι προσφάτως στην σελίδα της Adobe έλεγε ότι ακόμα τα 2,1 δεν υποστηρίζουν αλλά μόνο τα 2.2.
Έψαξα λίγο αλλά οι λύσεις δεν με άφησαν ικανοποιημένο... όπως για παράδειγμα να βάλω ένα Browser που να έχει ενσωματωμένη flash... Σαφώς δεν βρήκα κάτι τέτοιο αλλά παρόμοιο, δουλεύοντας όμως σαν convertορας...

Οπότε κατέληξα στο συμπέρασμα ότι θα πρέπει να κάνω root την συσκευή και να περάσω την 2.2 έκδοση!! Θα αντιμετωπίσω προβλήματα;; Εσείς τι πιστεύετε;; Και αν για κάποιο λόγο κολλήσει, θα έχω την δυνατότητα πατώντας κάτι, να επανέρχεται η εργοστασιακή ρύθμιση ή θα φάω κανένα πακέτο αν δεν ολοκληρωθεί σωστά, να μην ανοίγει και τέτοια;; Να αρχίσω να διαβάζω posts τότε;; Γιατί είμαι και ανίδεος από Android... Εδώ και ένα μήνα ασχολούμαι που πήρα το pad!!! Ούτε κινητό είχα, ούτε τίποτα!!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!


09 Jan 2011, 13:12
Profile
Admin

Joined: 26 Jun 2010, 15:31
Posts: 757
Post Re: Flash σε China e-pad με Android 2.1
Δεν ξερω αν μπορεις να περασεις την 2.2 στα κινεζικα pad.Αν ψαξεις στους xda-developers ισως βρεις τροπο.Παντα υπαρχει περιπτωση να το brickareis οταν κανεις τετοιες χακιες ,αλλα γενικα αν ακολουθεις τις οδηγιες κατα γραμμα δεν εχεις να φοβασαι τιποτα.Παντως δεν ειμαι σιγουρος κατα ποσο σηκωνει flash ο επεξεργαστης των κινεζικων pad.


09 Jan 2011, 14:54
Profile WWW

Joined: 16 Feb 2011, 11:48
Posts: 16
Post Re: Flash σε China e-pad με Android 2.1
Αυτό που λέει κι ο tas.
Ακόμα κι αν βρεις το κατάλληλο RoM (που σίγουρα κάπου είναι αλλά θα θέλει ψάξιμο), μπορεί να απογοητευτείς.
Σε 10 ίντσες με 600/800αρη επεξεργαστή το Flash θα είναι χειρότερο κι από το να κατεβάζεις DVD μέσω dialup.

Σιγουρέψου για τις προδιαγραφές του πρώτα, γράψτες εδώ και βλέπουμε ΑΝ θα μπορεί να το τρέξει το Flash.
(Από την άλλη, το 2.2 έχει αρκετές βελτιώσεις ώστε ακόμα και χωρίς το Flash, αξίζει τον κόπο να το δοκιμάσεις)


16 Feb 2011, 17:50
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 3 posts ] 

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 37 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.