View unanswered posts | View active topics It is currently 28 Mar 2024, 23:28

Forum rules


Παρακαλώ μην χρησιμοποιείτε GREEKLISH ή ΚΕΦΑΛΑΙΑ γράμματα.

ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΤΟΥ FORUM ,ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΕΡΩΤΗΣΗ - ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΤΟ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ STICKY TOPIC ΚΑΘΕ ΣΥΣΚΕΥΗΣ.ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ Η ΣΥΣΚΕΥΗ ΣΑΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΤΕ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ TOPIC ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΣΚΕΥΗ ΣΑΣ.



Reply to topic  [ 13 posts ]  Go to page 1, 2  Next
 sd card 
Author Message

Joined: 11 Nov 2011, 01:21
Posts: 22
Post sd card
καλησπερα σε ολους κ καλη χρονια εχω βαλει mia sd card sto tablet κ την εφαρμογη για να μεταφερω στην καρτα εφαρμογες αλλα δεν μπορω δε μεταφερεται καμμια απο αυτες που εχει στην ενοτητα οτι μεταφερονται.οταν παω να μεταφερω εφαρμογες μου λεει οτι η καρτα κ ο χωρος αποθηκευσης δεν ειναι emulated ktl!!ξερετε τι φταιει??οταν βαζεις καρτα στο ταμπλετ κανεις καμμια ρυθμιση η την τοποθετεις απλα οπως εκανα???ευχαριστω!


12 Jan 2012, 18:56
Profile

Joined: 18 Jan 2012, 14:57
Posts: 176
Post Re: sd card
Πρώτον: Σε ποιο tablet;
Δεύτερον: Την sd που βάζεις την κάνει mount ως "removable" ή ως "sdcard";


18 Jan 2012, 16:54
Profile

Joined: 11 Nov 2011, 01:21
Posts: 22
Post Re: sd card
καλησπερα κρις κ σε ευχαριστω για την βοηθεια,το ταμπλετ ειναι το Turbo-X Tablet Hive απο το πλαισιο με λειτουργικο 3.2 honeycomp!την καρτα την θελω για αποθηκευση να εγκαθιστω παιχνιδια κ εφαρμογες εκει αλλα δε γινεται!!το ταμπλετ δε ειναι ροοτ.εχω προσπαθησει με τους γνωστους τροπους αλλα δε εχει γινει κατι δε βγαζει επιλογη φορτιση οταν το συνδεω στο πς γιατι δε φορτιζεται με το καλωδιο κ οι γνωσεις μου ειναι περιορισμενες στο αντροιντ.ξερεις τι μπορω να κανω??? :D


19 Jan 2012, 05:57
Profile

Joined: 18 Jan 2012, 14:57
Posts: 176
Post Re: sd card
Όσον αφορά τη φόρτιση από PC: Οι θύρες USB δίνουν έως 5V ενώ τα tablet χρειάζονται 12-15 για να φορτίσουν. Πρέπει να το λέει στο φορτιστή. Άρα φόρτιση μόνο από πρίζα και με το δικό του φορτιστή.

Όσον αφορά την SD: Δες αν στον file explorer σου αν την απεικονίζει ως "sdcard/" ή ως "removable/". Αν είναι το πρώτο κάτι μπορούμε να κάνουμε.


19 Jan 2012, 10:49
Profile

Joined: 11 Nov 2011, 01:21
Posts: 22
Post Re: sd card
kaλησπερα κ σε ευχαριστω!εχω τον αστρο φαιλ οποτε οταν μπαινω στο μενου του εχει φακελο removable!μπαινω μεσα εκει κ εχει 4 φακελους usbdisk1 usbdisk2 ubdisk3 oloi adeioi k sdcard2 μπαινω εδω κ εδω ειναι ο χωρος αποθηκευσης της καρτας!ελπιζω να με καταλαβες κ επειδη βλεπω οτι εισαι γνωστης αν εχεις λυση κ για ροοτ ακομα καλυτερα.με το oneclick k ενα αλλο προγραμα δε ροοταριστικε δεν πετυχε!!λογικα κ την αναβαθμιση το ανδροιντ 4 θα τη ν παρει το ταμπλετ?σε ευχαριστω κ παλι!


20 Jan 2012, 00:41
Profile

Joined: 18 Jan 2012, 14:57
Posts: 176
Post Re: sd card
Σε κατάλαβα. Σε αυτή την κάρτα δεν μπορείς να μετακινήσεις εφαρμογές, δυστυχώς.
Από το Android 3 και πάνω, στις ταμπλέτες, τις κάρτες τις βλέπει ως removable/ και μπορείς μόνο να πάρεις και να δώσεις δεδομένα (αρχεία κλπ.).

Πρέπει να τη βλέπει ως sdcard/ για να μεταφέρεις εφαρμογές. Το συγκεκριμένο (αν κρίνω και από το δικό μου το Transformer), έχει 16GB χώρο αποθήκευσης. Από αυτά το 1GB είναι partition με εγκατεστημένο το λειτουργικό και τα 15GB υπόλοιπα τα βλέπει ως sdcard/. Στην ουσία δεν είναι δηλαδή κάποια κάρτα αλλά ένα partition.

Upgrade σε Android 4: ΞΕΧΑΣΕ ΤΟ! Πρέπει να ασχοληθεί το Πλαίσιο και να το κάνει port. Δεν υπάρχει περίπτωση, δεν τους συμφέρει (μακάρι να βγω ψεύτης).

Root: Ο μόνος τρόπος να κάνεις root είναι να βρεις μια μέθοδο που να καλύπτει πολλές συσκευές και να δοκιμάσεις. Το SuperOneClick δε δουλεύει σε Android 3.x.


20 Jan 2012, 11:04
Profile

Joined: 11 Nov 2011, 01:21
Posts: 22
Post Re: sd card
ασχημα νεα μου δινεις φιλε μου παντως σε ευχαριστω για τις γνωσεις σου


20 Jan 2012, 18:50
Profile

Joined: 18 Jan 2012, 14:57
Posts: 176
Post Re: sd card
Θεωρώ οτι είναι σωστό αν ξέρεις τι συμβαίνει για να είσαι εντάξει με αυτό που έχεις.
Με συγχωρείς για τα νέα που σου έφερα.


20 Jan 2012, 21:31
Profile

Joined: 11 Nov 2011, 01:21
Posts: 22
Post Re: sd card
απεναντιας εκανε πολυ καλα για να μαθαινουμε κ κατι κ σε ευχαριστω πολυ φιλε μου να εισαι καλα.ρωτησα κ στο πλαισιο αλλα ομιχλωδες το τοπιο,πιθανον μπορει να γινει κ θα πρεπει να τους το παω εκει αλλοι δεν ηξεραν κτλ.ουτε οι ιδιοι δεν ξερουν τσαμπα λεφτα χαλαμε αν κ το ταμπλετ ομολογω οτι ειναι πολυ δυνατο καλο μηχανημα νομιζω κ με το 3.2 να μεινει δε θα υπαρχει προβλημα θα ειναι συμβατο σε ολα!!συμφωνεις εδω??

κ κατι περι Tapatalk
να το βαλω αυτο το προγραμμα χρειαζεται με 10αρα οθονη η ειναι περιτο???χρησιμοποιω τον default brownser που ειχε μεσα το ταμπλετ δε εχω βαλει αλλον


20 Jan 2012, 22:43
Profile

Joined: 18 Jan 2012, 14:57
Posts: 176
Post Re: sd card
Το Android 4 είναι το Android 3 για κινητά. Δεν έχει μεγάλες διαφορές σε ταμπλέτες. Μια χαρά είσαι με 3.2.
Το Tapatalk πρέπει να υποστηρίζεται από αυτό το forum, πράγμα που δεν ξέρω αν ισχύει. Πρέπει να μας διαφωτίσει ο admin.


20 Jan 2012, 23:11
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 13 posts ]  Go to page 1, 2  Next

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 48 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.