View unanswered posts | View active topics It is currently 16 Apr 2024, 09:50

Forum rules


Παρακαλώ μην χρησιμοποιείτε GREEKLISH ή ΚΕΦΑΛΑΙΑ γράμματα.

ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΤΟΥ FORUM ,ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΕΡΩΤΗΣΗ - ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΤΟ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ STICKY TOPIC ΚΑΘΕ ΣΥΣΚΕΥΗΣ.ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ Η ΣΥΣΚΕΥΗ ΣΑΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΤΕ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ TOPIC ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΣΚΕΥΗ ΣΑΣ.



Reply to topic  [ 2 posts ] 
 Acer Iconia tab A100 or Htc flyer? 
Author Message

Joined: 06 Feb 2012, 19:29
Posts: 1
Post Acer Iconia tab A100 or Htc flyer?
Ενδιαφέρομαι να αγοράσω ένα καλό και οικονομικό 7'' android tablet.
Ως τώρα είμαι ανάμεσα σε δύο επιλογές το Acer Iconia tab A100 και το Htc flyer.
Δεν με ενδιαφέρει το 3g και μεγάλος αποθηκευτικός χώρος οπότε και για τα από τα 2 tablet θα επέλεγα τις πιό απλές τους εκδόσεις.
Με μια έρευνα στην Ελληνική αγορά το htc flyer μπορώ να το βρώ στα 330 ευρώ ενώ το Iconia tab A100 στα 275 ευρώ.
Από ότι έχω δει στα specifications η μεγαλύτερη διαφορά τους είναι ότι το iconia tab έχει διπύρινο επεξεργαστή στο 1gz, ενώ το htc έναν απλό στα 1,5gz. To flyer όμως έχει 1gb ram ενώ το iconia tab 512. Με ενφιαφέρει πολύ να βλέπω streaming videos μέσω του browzer του tablet, η ποιότητα της εικόνας και να μπορώ να παίζω εξελιγμένα παιχνίδια με καλά γραφικά. Τι είναι καλύτερο για αυτό? Μεγαλύτερη ram ή καλύτερος επεξεργαστής? Πιό από τα 2 έχει καλύτερη κάρτα γραφικών?
Ψάχνωντας στο internet είδα ότι και τα 2 tablet θα αναβαθμιστούν σε 4.0 android έκδοση.
Πιό από τα 2 είναι καλύτερο? Υπάρχει κάποιο άλλο σε αυτήν την κατηγορία και με παρόμοια τιμή και χαρακτηριστικά?
Ευχαριστώ για τον χρόνο σας! :)


06 Feb 2012, 19:51
Profile

Joined: 18 Jan 2012, 14:57
Posts: 176
Post Re: Acer Iconia tab A100 or Htc flyer?
Αν θέλεις να έχει σχετική αντοχή στο χρόνο θα χρειαστείς σίγουρα διπύρηνη ταμπλέτα. Από την άλλη τα 512 είναι λίγα για RAM. Ήδη κυκλοφορούν πολύ απαιτητικά παιχνίδια που δε θα μπορείς να παίξεις και θα ξενερώσεις.

Εγώ έχω το Asus Transformer (καλύτερο tablet το 2011) το οποίο θα αναβαθμιστεί επίσης σε Android 4.0. Νομίζω οτι αν το πάρεις δε θα το μετανιώσεις: http://www.skroutz.gr/s/332099/Asus-Eee ... -16GB.html


06 Feb 2012, 20:38
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 2 posts ] 

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.