View unanswered posts | View active topics It is currently 04 May 2024, 22:22

Forum rules


Παρακαλώ μην χρησιμοποιείτε GREEKLISH ή ΚΕΦΑΛΑΙΑ γράμματα.

ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΤΟΥ FORUM ,ΠΡΙΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕΤΕ ΕΝΑ ΝΕΟ TOPIC ΒΕΒΑΙΩΘΕΙΤΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΗΔΗ ΚΑΠΟΙΟ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ



Reply to topic  [ 2 posts ] 
 ελληνικά 
Author Message

Joined: 07 Dec 2010, 14:48
Posts: 1
Post ελληνικά
Όντας καινούριος στο φόρουμ αλλά και χρόνια χρήστης WM που σκοπεύει να περάσει άμεσα στην οικογένεια του android θα ήθελα να θέσω τρεις (πιθανόν απλοΪκές) ερωτήσεις :

1) ποια η υποστήριξη των ελληνικών από το android ; Απεικονίζονται χωρίς ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα ΟΛΟΙ οι ελληνικοί χαρακτήρες τόσο στην σύνταξη όσο και στην επισκόπηση ελληνικού κειμένου σε οποιαδήποτε εφαρμογή ; Αν η απάντηση εξαρτάται από την συσκευή, ενδιαφέρομαι για το Desire HD.

2) ο συγχρονισμός με α) επαφές, β) ημερολόγιο και γ) σημειώσεις του outlook δουλεύει απρόσκοπτα ή υπάρχουν τυχόν προβλήματα λόγω διαφορετικού λειτουργικού ;

3) έχω διαβάσει δεξιά - αριστερά για νέες εκδόσεις του android που επιτρέπουν πλέον λειτουργία copy-paste (κάτι που θεωρείται αυτονόητο σε WM). Ισχύει κάτι τέτοιο, υπάρχει δηλαδή πρόβλημα με την λειτουργία copy-paste ;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Γιάννης


07 Dec 2010, 15:00
Profile

Joined: 31 Jul 2010, 18:22
Posts: 7
Post Re: ελληνικά
Οι απαντήσεις που νομίζω ότι είναι σωστές: :-)

1) Ακόμα δεν έχω συναντήσει συσκευή που να μην αναγνωρίζει τα Ελληνικά. O μόνος ενδοιασμός που έχω είναι για συσκευή αγορασμένη από το εξωτερικό. Και σ'αυτή την περίπτωση όμως διορθώνεται εύκολα. Για τις εφαρμογές, όλες όσες χρησιμοποιώ τα υποστηρίζουν, όμως σίγουρα παίζει ρόλο και η εφαρμογή (γιατί οι εφαρμογές στο market τείνουν στο άπειρο... :-) ). Η πλειονότητα τους όμως πιστεύω δεν έχει κανένα πρόβλημα

2) Με το Outlook πρέπει να υπάρχει ένα θέμα, όμως απ'ότι κατάλαβα (δεν το έχω ψάξει, γιατί δεν χρησιμοποιώ outlook) υπάρχουν τρόποι να παρακάμψεις τυχόν προβλήματα. (Επαφές -> συγχρονισμός στο gmail και μετά στη συσκευή, notes με εφαρμογή)

3) Το copy paste λειτουργεί απροβλημάτιστα

Hope i helped!


07 Dec 2010, 16:04
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 2 posts ] 

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 62 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.