View unanswered posts | View active topics It is currently 28 Mar 2024, 18:06

Forum rules


Παρακαλώ μην χρησιμοποιείτε GREEKLISH ή ΚΕΦΑΛΑΙΑ γράμματα.

ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΤΟΥ FORUM ,ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΕΡΩΤΗΣΗ - ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΤΟ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ STICKY TOPIC ΚΑΘΕ ΣΥΣΚΕΥΗΣ.ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ Η ΣΥΣΚΕΥΗ ΣΑΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΤΕ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ TOPIC ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΣΚΕΥΗ ΣΑΣ.



Reply to topic  [ 7 posts ] 
 XPERIA X10 MINI PRO 
Author Message

Joined: 03 Feb 2011, 00:47
Posts: 2
Post Πρόβλημα με επαφές (κάπου είναι αλλά που?)
καλησπερα παιδια.

εχώ ενα xperia x10 mini pro. χωρίς να κάνω κάτι(τουλάχιστον δεν κατάλαβα να έκανα κάτι) έχασα τις επαφές μου. για την ακρίβεια όταν πάω στις επαφές δεν τις βλέπω αν περιηγηθώ πάνω κάτω. αν όμως κάνω αναζήτηση επαφής τότε μου τη βρίσκει.

προφανώς κάπου είναι οι επαφές αφού τις βρίσκει αλλά δεν ξέρω που είναι για να τις βλέπω από το μενού των επαφών.

τι μπορώ να κάνω?

έκανα ενα restore απο παλαιοτερο back up αλλά και πάλι δεν υπάρχουν οι επαφές στο μενού τους.

τη βοήθειά σας Pls


03 Feb 2011, 00:54
Profile
Admin

Joined: 26 Jun 2010, 15:31
Posts: 757
Post Re: Πρόβλημα με επαφές (κάπου είναι αλλά που?)
Αν τις ξανακανεις sync απο το gmail;


03 Feb 2011, 10:15
Profile WWW
moderator
User avatar

Joined: 21 Oct 2010, 15:55
Posts: 148
Location: Voula
Post Re: Πρόβλημα με επαφές (κάπου είναι αλλά που?)
Το πιο πιθανό είναι στις ρυθμίσεις να μην έχεις επιλέξει να φαίνονται οι επαφές του gmail, της κάρτας sim ή του τηλεφώνου (ανάλογα πού τις έχεις) και γι' αυτό δεν σου τις εμφανίζει. Μπες στις ρυθμίσεις και ενεργοποίησέ τις ;)


03 Feb 2011, 12:39
Profile WWW

Joined: 03 Feb 2011, 00:47
Posts: 2
Post Re: Πρόβλημα με επαφές (κάπου είναι αλλά που?)
το βρήκα.

δεν ήταν θέμα συντονισμού με το gmail γιατί εκεί δεν είχα καθόλου επαφες (και δεν θέλω να έχω για να είμαι ειλικρινής).

στις ρυθμίσεις τελικά εκεί που επιλεγεις ποιες επαφές να βλέπεις επέλεγα τις επαφές του τηλεφώνου αλλά πηγαίνοντας πιο κάτω έπρεπε να επιλέξω και το "starred in android". επειδή δεν ήξερα τι σημαίνει δεν το επέλεγα.

είπα να το κάνω τώρα και πράγματι μου τις εμφάνισε.

ευχαριστώ πολύ παιδιά.


03 Feb 2011, 20:54
Profile

Joined: 28 Apr 2011, 08:55
Posts: 1
Post XPERIA X10 MINI PRO
Καλημερα παιδια και καλως σας βρισκω..Ειμαι κατοχος εδω και 1,5 μηνα ενος μινι προ Xperia,το προβλημα μου ειναι οτι απο την πρωτη μερα που το πηρα,οταν ανοιγα την καμερα,το κινητο εκανε επανεκκινηση απο μονο του,και μετα σαν μην ειχε γινει τιποτα,μεχρις ωτου πηγενες να ανοιξεις την καμερα να στο ξανακανει...

Να επισυμανω οτι εχω το τελευταιο λογισμικο της android,εχω δοκιμασει να βαλω αλλο προγραμμα φωτογραφιας και μου εμφανιζει το ιδιο προβλημα...
Τελος να υπενθυμισω,οτι το πηγα πισω (3 φορες) σε μεγαλο καταστημα απ'οπου το αγορασα με αιτημα αντικαταστασης απο την δικη μου πλευρα,δεν μου το αντικαθιστουν,μου ειπαν οτι αλλαξαν ακομη και πλακετα και ακομη συνεχιζει το προβλημα...Τους ειπα οτι θα κινηθω νομικα,και ο διευθυντης του εν λογω καταστηματος μου ειπε να κανω οτι θελω!!

Παρακαλω αν καπιος γνωριζει κατι παραπανω,ας με βοηθησει...


28 Apr 2011, 09:03
Profile
Admin

Joined: 26 Jun 2010, 15:31
Posts: 757
Post Re: Eπανεκινηση τηλεφωνου,με την χρηση καμερας
Το πρωτο πραγμα που πρεπει να κανεις κατα τη γνωμη μου ειναι να μην ξαναγορασεις απο το συγκεκριμενο καταστημα,αν συμπεριφερθηκαν ετσι.Καλυτερα ειναι ισως να επικοινωσεις με την ελληνικη αντιπροσωπεια της SE και να τους πεις το προβλημα.Λογικα αυτοι θα δειξουν μεγαλυτερο ενδιαφερον.


28 Apr 2011, 16:44
Profile WWW

Joined: 05 Mar 2012, 19:14
Posts: 2
Post Re: XPERIA X10 MINI PRO
Καλησπέρα παιδιά..Έχω ένα Xperia x10 mini pro και πήρα μία κάρτα μνήμης Toshiba 8GB γιατί δεν μου έφτανε ο χώρος με την κάρτα του αρχικού πακέτου..Την βάζω στο κινητό αλλά το κινητό "παγώνει", τις φωτογραφίες τις εμφανίζει κατεστραμένες και τα αρχεία μουσικής κολλάνε..Τι μπορώ να κάνω για να το διορθώσω και να μην κολλάει όλο το κινητό;;;


06 Mar 2012, 01:24
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 7 posts ] 

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 15 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by STSoftware.